Taze Balık Nasıl Anlaşılır

Taze Balık Nasıl Anlaşılır

Taze Balık Nasıl Anlaşılır; Malum mevsim olarak tam balık zamanı. Fakat herkesin kafasından aynı sorular var taze balık nasıl anlaşılır. Tam balık mevsiminde hiçbirimiz bayat balık yemek istemeyiz. Ayrıca alacağınız balık taze olmadığı taktirde sonuçları kötü olabiliyor. Güzel bir yemekten sonra soluğu hastanede almak istemeyiz.

Peki Taze Balık Nasıl Anlaşılır, neler yapmalıyız, nelere dikkat etmeliyiz? Bu soruların cevaplarını  Taze Balık Nasıl Anlaşılır konulu yazımızda bulacaksınız.

  • İlk olarak balığın gözlerine bakmalıyız. Balığın gözleri parlak ve dışarıya doğru bombe vermiş olmalı soluk ve içeri çökük olmamalıdır.
  • Taze balığın derisi gergin ve parlak olmalıdır. Bayat balıkta ise rengi soluk ve karın kısımında buruşmalar görülür.
  • Fakat balıkçılar balıklara süreli soğuk su ve hatta buzla sürekli besledikleri için parlaklığı aldatıcı olabilir. Bu sebepten ötürü parmağınızla hafif bir dokunduğunuzda balığın hemen derisi eski halinini alıyorsa sorun yok. Fakat parmakla dokunduğumuzda hala parmak izimiz orada duruyorsa bu balığı almanızı tercih etmeyiz
  • Taze balığın solungaçları canlı ve kırmızı renktedir. Hatta balıkçılar balıkların solungaçlarını dışarıya çıkartarak bunu görmemizi isterler. Fakat bu konudada sizleri uyarmak isteriz hala bazı balıkçılar solungaçları taze kırmızı görünsün diye kırmızıya boyadıkları bilinmekte bu sebepten ötürü solungaçlardan kan gibi bir sıvı akıyorsa bu balığıda almanızı istemeyiz

Bizim size aktarıcaklarımız bu kadar fakat size bizden bir tavsiye daha var balığı muhakkak  bildiğiniz yerden alın.

Şimdiden afiyet olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest